Tuginedes siis põhilisele - wikipedia suurimad varad on artiklid ja inimesed, kes neid artikleid toodavad. Need on asjad, mida tuleks parandada, tuunida, joondada.
Alati on võimalik kasutada wikipedia andmestikku ja ehitada sellest tulenevalt midagi lisaväärtust loovat, näiteks DBpedia, mis loob erievaid võimalusi andmete pärimiseks wikipediast.
Ideena pakuks uurimise alla võtta andmete kvaliteedi parandamine ja potentsiaalsed struktueerimisvõimalused, et andmed oleksid paremini kasutatavad, otsitavad.
Alati on probleemiks wikipediale viitamised akadeemistes töödes, kuna artikli tekst võib olla muudetud peale seda, kui keegi seda oma töös kasutas ning sellega muuta selle töö mõtetuks. Idee oleks leida siin võimalusi koostöös akadeemilise sektoriga, kuidas võimaldada meie suurima online infopanga kasutamine viidetes (artkiklite muudatused paremini esil, viited alati koos ajatempliga).
Teise suure vara on inimesed, kes seal sisu toodavad. Kuna ma ise pole selles rollis veel olnud, siis ei oska ma siin ka häid ideid genereerida, kui ehk see, et võtta näiteks malli muudest sotsiaalsetest võrgustikest ja ehitada üles analoogsed reputatsiooni skeemid ning hierarhiline muudatuste kinnitamine, kus mida kõrgem reputatsioon, seda vähem kontrollitakse.
Kvaliteedi parandamise (või selle tegevuse tulemuste) osas on avaldatud ka artikkel The Decline of Wikipedia, mis on hea jätkulugemine.
Kvaliteedi parandamise (või selle tegevuse tulemuste) osas on avaldatud ka artikkel The Decline of Wikipedia, mis on hea jätkulugemine.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar